Festivalio „Operetė Kauno pilyje 2022” koncertai liepos 5 ir 6 dienomis.

Liepos 5 d.,20 val., prie Kauno pilies

Liepos 5 d. prie Kauno pilies 20.00 val. Koliažinė opera „Mažvydas“. Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą.
Dalyvauja dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. 
Dalyvauja: Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica Humana“. Lietuvos kariuomenės orkestro varinių pučiamųjų instrumentų grupė.

Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmas“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone. Šis projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ – kūrinys yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl opera „Mažvydas“ sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių. Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus. Projekto globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

 

Daugiau apie spektaklį „Mažvydas“ skaitykite ČIA.

Liepos 6 d.,20 val., prie Kauno pilies

Liepos 6 d. prie Kauno pilies,

20.00 – 22.45 val. Koncertas „Girdėtas ir negirdėtas Johanas Štrausas“.
21.00 val. Lietuvos valstybės himnas.
21.05 – 21.25 val. Kauno miesto mero sveikinimas ir Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų įteikimas.
22.45 val. Misterija „Vilniaus sapnas“. 

Dalyvauja Kauno valstybinis muzikinis teatras. Programoje išgirsime jau puikiai žinomų kompozitorių šeimos opusų, daugiau nei šimtmetį džiuginančių milijonus pasaulio muzikos mylėtojų. Tačiau ambicingi festivalio organizatoriai, kaip ir kasmet, stengėsi rasti kuo nustebinti savo ištikimąją auditoriją, o šiais metais tai padaryti pagelbėjo ukrainietė dirigentė Oksana Madaraš, kuri jau daugiau nei dešimtmetį ypatingai domisi Straussų šeimos muzikiniu palikimu. Dirigentei svarbu ne tik pateikti klausytojams naujų, negirdėtų straussianos opusų, bet ir ieškoti išradingų, smagių jų interpretacijų, netikėtų, gal net šokiruojančių elementų. Tad koncerte prie pilies skambės nemažai į dienos šviesą iškeltų kūrinių, kurie, nupūtus laiko dulkes, šiais metais pilies kloniais skries pirmą kartą. Koncerto programą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro meniniai kolektyvai, ypač daug koncerto fragmentų šoks teatro baleto trupė drauge su festivalio svečiais – Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro baleto trupės šokėjais, kuriuos į Lietuvą atlydėjo jų trupės vadovas Vadim Prokopenko. Programą papuoš ir solistų pasirodymai, o tarp jų ir Kaune dar neregėta viešnia iš Vokietijos – sopranas Domenica Radlmaier.

Tradiciškai pertraukos metu 21 valandą, liudydami tautos bendrystę ir minėdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedos Tautinę giesmę.

22.45 val. vakarą iškilmingai užbaigs misterija „Vilniaus sapnas“ – kupina šviesų, meno kūrinių, teatro ir šokio bruožų. Renginys truks apie 20 minučių ir stebins įspūdingomis projekcijomis, įkvepiančiais pasirodymais ir užburiančia muzika ir anonsuos kitais metais švenčiamą 700 metų Vilniaus įkūrimo jubiliejų.

KONCERTAI NEMOKAMI!