Festivalis „Operetė Kauno pilyje“ su šimtmečio ženklu

Festivalis „Operetė Kauno pilyje“ su šimtmečio ženklu

Į pirmuosius koncertus pakvietė tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“

Paskutinėmis pavasario dienomis į pirmuosius koncertus pakvietė Kauno regiono žiūrovų pamėgtas tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“. Septynioliktą kartą po festivalio vėliava skambančius renginius šiais metais lydi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ženklas. Organizatoriai „Baritonų trio“ – dainininkai Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra ir Benjaminas Želvys, su kolege Laimute Kuzmickaite-Milašiene visus koncertus skiria šiai iškiliai datai paminėti. Jubiliejiniais metais koncertų programose skambės tik lietuviška muzika, kurios įvairove neatsistebi ir patys festivalio rengėjai.

 

Pirmieji koncertai vyko gegužę

Šių metų festivalio renginiai vyksta nuo gegužės 27 d. iki lapkričio 23 d., per šį laiką žiūrovai išgirs 12 koncertų. Mažųjų scenų erdvėms organizatoriai parengė tris naujas programas. Tradiciniai, užmoju ir dalyvių skaičiumi didieji koncertai prie Kauno pilies skambės liepos 5 ir 6 d. „Festivalis, puoselėjantis lengvuosius muzikinės scenos žanrus ir siekiantis atliepti Lietuvos šimtmečio minėjimo metus, į savo renginius įtraukė programas savo turiniu atspindinčias lietuvių autorių sakralinės muzikos, lietuviškų romansų ir lietuviškų miuziklų fragmentų retrospektyvas“, šių metų festivalio naujienomis dalijasi vienas organizatorių G.Maciulevičius.

 

Festivaliui neeilinė atsakomybė

Tradiciniai didieji festivalio koncertai vyks Kauno pilies prieigose liepos 5, 6 dienomis. „Mindaugo dienos išvakarėse garbinga publika, svečiai, visi kauniečiai susirinks į Arūno Sakalausko skulptūros „Vytis“ atidengimo iškilmes Kauno pilies kieme, o po jų festivalis „Operetė Kauno pilyje“ kviečia visus į koncertą „Pilies muzika“, kuriame išgirsime lietuviškos sceninės muzikos lobyno perlus, intriguosime populiariomis ir mažiau girdėtomis arijomis ir duetais (net 30 numerių) iš įvairaus lietuviškų operų, operečių, miuziklų ir originalių dainių repertuaro“, – sakė Benjaminas Želvys.

G.Maciulevičius pasakojo apie tęstinį norą toliau puoselėti festivalio tradiciją į didžiuosius koncertus prie pilies kviesti ypatingą „svečią“. Šiemet tai Jurgio Karnavičiaus opera „Radvila Perkūnas“, kuriai naują gyvenimą suteikė Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvas. Opera  „Radvila Perkūnas“ skambės liepos 6 d.

 

Lina Stankevičiūtė