VDU Kamerinis orkestras. Vyr. dirigentas Jonas Janulevičius

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Kamerinis orkestras

Vyr. dirigentas Jonas Janulevičius

2015-07-16 14-11-55 author Rytis Seskaitis2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.

Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė beveik 100 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 festivalyje Kipro respublikoje, 2013 m. orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein Vokietijoje – čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę publiką. Dalyvavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose – Pažaislio muzikos festivalyje, šiuolaikinės muzikos festivalyje ,,Iš arti“ su solistais Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė) ir Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija).,  festivalyje ,,Operetė Kauno pilyje“ , Vilniaus Kultūros naktyje su soliste Verena Rein (Vokietija) ir Kauno šokio teatru ,,Aura“, M.K.Čiurlionio muzikos festivalyje su pianistu D.Mažintu, kolektyvas surengė koncertus su solistu Merūnu Vitulskiu, pianistu Alexander Paley, grupe ,,Liūdni slibinai“, grojo su pripažintais ir dar kylančiais Kauno, Lietuvos ir užsienio talentais, išleido lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę ,,Ekspresija”.

Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nenuvertindamas klasikinės muzikos reikšmės, orkestras visuomet atviras netikėtiems eksperimentams ir nesuderinamų dalykų derinimui, todėl nuolat drąsiai imasi naujų projektų, bendradarbiaudamas su visų meno sričių menininkais.

 Jonas Janulevičius – VDU Kamerinio orkestro vyr. dirigentas nuo 2015m. pradžios.  Maestro taip pat yra vyriausiasis Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, ilgametis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas, 2015 metais pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ operetės ir miuziklo kategorijoje už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą bei P. Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę.