XXIII TARPTAUTINIO FESTIVALIO „OPERETĖ KAUNO PILYJE 2024“ PROGRAMA

Gegužės 26 d. 14.30 val. Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje.

„Sakralinės muzikos valanda“. Dalyvaus solistės: Karolina Činikaitė, Iveta Kalkauskaitė, Ingrida Kažemėkaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė; VDU kamerinis orkestras, diriguojamas Jono Janulevičiaus.

Liepos 5 d. 20 val. lauko scenoje prie Kauno pilies.

Puccini opera „Madam Baterflai“. Spektaklis skirtas G. Puccini 100-osioms mirties metinėms. Kūrinio pasirinkimą kompozitoriaus minėjimui lėmė ir ypatingas Kauno bei Japonijos ryšys, kurio pradžia – prieš 85-erius metus diplomatinei tarnybai į Lietuvą paskirtas Japonijos ambasadorius Čijunė Sugihara, vėliau tapęs japoniškuoju Šindleriu. „Madam Baterflai“ nedažnai matoma Lietuvos scenose, tad daugeliui žiūrovų tai bus nauja muzikinė patirtis. Juolab kad pagrindinius vaidmenis atliks Japonijos solistai, diriguos Maestro Hirofumi Yoshida, didžiąją dalį savo kūrybinio kelio skyręs būtent G. Puccini kūrybai. Gros KVMT simfoninis orkestras, dalyvaus KVMT choras. Režisierius Kęstutis S. Jakštas, scenovaizdžio dailininkai Kotryna Daujotaitė ir Vaidotas Jakutis, choreografas Dainius Bervingis, chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė.

Kadangi šiųmeti festivalis dedikuotas operos žanrui, negalima nepaminėti ir dailininko Liudo Truikio jubiliejaus. Nors kūrė scenovaizdį įvairių žanrų spektakliams, visgi labiausiai mėgo „puošti“ operą ir tapo ypatingai ryškia Lietuvos operos istorijos dalimi. Videoekspozicija „Scenovaizdžio alchemikas: Liudui Truikiui 120“, parengta bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio muziejumi bei Lietuvos kino, teatro ir muzikos muziejumi, pristatanti kūrėjo scenografijos ir kostiumų eskizus, bus transliuojama prieš operą ir pertraukos metu.

Liepos 6 d. 20 val. lauko scenoje prie Kauno pilies.

Koncertas „Itališkos muzikos vakaras“, kuriame skambės G. Puccini ir jo amžininkų italų veristų kūriniai – ištraukos iš R. Leoncavallo, P. Mascagni, F. Cilea, U. Giordano operų. Jas atliks Lietuvos ir Japonijos solistai, išskirtinis svečias programoje – italų tenoras Gregory Bonfatti. Gros KVMT simfoninis orkestras, dalyvaus KVMT choras. Koncerto režisierius Kęstutis S. Jakštas.
21.00 val. visi giedosime Tautišką giesmę. Po Lietuvos valstybės himno - koncerto II dalis.

Liepos 28 d. 13 val. Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčioje.

„Sakralinės muzikos valanda“. Dalyvaus solistės: Karolina Činikaitė, Iveta Kalkauskaitė, Ingrida Kažemėkaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė; VDU kamerinis orkestras, diriguojamas Jono Janulevičiaus.

Rugpjūčio 23 d. 18 val. lauko scenoje Nemuno saloje ant „Mokslo salos“ stogo.

Koncertas „Gėlių vaikai in Jazz“, skirtas 35-osioms „Baltijos kelio“ metinėms. Hipių laikų muziką „restauruos“ Kauno bigbendas, valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas). Programą diriguos Giedrius Pavilionis, puoš Karolio Bratkausko vizualizacijos. Šia programa norima priminti, o jauniems žmonėms – naujai pristatyti lietuviško bigbyto pradžią, todėl nebus siekiama atkartoti praeities skambesio, dainos bus aprengtos nauju rūbu, kurį „pasiuvo“ kompozitoriai Zita Bružaitė ir Jievaras Jasinskis, aranžavę dainas chorui ir bigbendui.

Rugsėjo 2 d. 16 val. lauko scenoje Laisvės alėjoje.

Austrų folkmuzikos kolektyvo „Beggl Musi“ tirolietiškų dainų programa, skirta Mokslo ir žinių dienai. Koncerto misija – ne vien pramoginė, bet ir edukacinė, nes austrų liaudies muzika, juolab atliekama autentiškais liaudies instrumentais – ne toks ir dažnas reiškinys Lietuvos muzikinėje padangėje.

Visi koncertai NEMOKAMI!

Festivalis „Operetė Kauno pilyje“ ruošiasi ypatingai vasarai

Tarp Tokijo, Bolonijos ir Kauno: festivalis „Operetė Kauno pilyje“ ruošiasi ypatingai vasarai

Maestro Hirofumi Yoshida

Nors už lango dar siaučia sausio pūgos, tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ jau intensyviai ruošiasi vasarai ir dėlioja renginių kalendorių. Kadangi 2024-aisias visas pasaulis mini 100-ąsias italų kompozitoriaus Giacomo Puccini mirties metines, didieji festivalio renginiai prie Kauno pilies taip pat bus skirti šiai iškiliai asmenybei pagerbti.

Organizatoriai atskleidė, kad liepos 5 d., Valstybės dienos išvakarėse, pamatysime išskirtinį kūrinį – specialiai festivaliui pastatytą G. Puccini operą „Madam Baterflai“, kurią atliks Lietuvos ir Japonijos atlikėjai, diriguojami Maestro Hirofumi Yoshida. Liepos 6 d. Karaliaus Mindaugo karūnavimą švęsime skambant G. Puccini ir kitų italų kompozitorių muzikos gala koncertui. Maestro jau rengia perklausas į pagrindinius vaidmenis Italijoje bei Japonijoje bei žada Kauno publikai išskirtinį reginį.

Informacija apie atrankas:

[pdf id='3687'][pdf id='3692']

VIKTORIA TOCCA (Švedija)

Viktoria Tocca yra tarptautinį pripažinimą pelniusi dainininkė, aktorė, prodiuserė ir verslininkė. Jos gražus balsas ir sukurti vaidmenys miuzikluose sužavėjo publiką daugelyje pasaulio šalių, ryškiausi jų: Kristina – „Operos fantomas“, Sissi – „Liudvikas II“, Frančeska – „Medisono apygardos tiltai“ ir Kristina – „Kristina iš Duvemolos“.

Viktorijos sėkmingą solinę karjerą liudija įspūdingi apdovanojimai ir pasirodymai. 2003 m. ji gyvai koncertavo Europos dailiojo čiuožimo čempionate, 2011 m. prestižiniuose „Hollywood Music in Media Awards“ (HMMA) apdovanojimuose jos singlas „Dark Waltz“ pripažintas geriausiu klasikos kategorijoje. Tais pačiais metais ji buvo apdovanota įspūdingu skaičiumi – 9 (!) „Indie Music Channel Awards“ apdovanojimais, tarp jų „Metų atlikėjo“, „Metų vaizdo klipo“ ir „Metų įrašo“. Šis rekordas neįveiktas iki šiol. Sėkmė pasikartojo 2013 m., kai ji pelnė dar 5 apdovanojimus.

2014 m. jos singlas „We’re Still Young“ užėmė 3 vietą „Billboard Hot Singles“ sąraše ir iškovojo dar vieną pergalę „Hollywood Music in Media Awards“ kategorijoje „Geriausia suaugusiųjų muzika“. 2016 m. jos albumas „Dream It“ buvo pripažintas Metų albumu „Indie Music Channel Awards“ apdovanojimuose, taip pat ji gavo IFPI apdovanojimą kaip perkamiausia klasikinės muzikos atlikėja Honkonge. 2017 m. dainininkė įvertinta Jungtinės Karalystės apdovanojimu „One World Music Awards“ kategorijoje „Vokalinis albumas“.

XXII tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje 2023“ programa

XXII Tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ 2023 šiemet švęs miuziklą!

Gražiausiu vasaros metu jau dvidešimt antrą kartą į Kauną atkeliauja festivalis „Operetė Kauno pilyje“ ir dovanoja kauniečiams bei miesto svečiams spalvingą muzikos šventę, tapusią kasmetiniu miesto muzikinio gyvenimo akcentu, pristatančiu įvairialypę programą, suteikiančiu galimybę susitikti su talentingais Lietuvos ir užsienio šalių muzikais.

„Operetė Kauno pilyje“ kasmet sulaukia nemenko publikos susidomėjimo, renginys sėkmingai gyvuoja ir garsina mūsų šalį daugiau nei du dešimtmečius, skleisdamas žinią apie miestą, puoselėjantį ne tik operetės, bet ir kitų muzikinės scenos žanrų tradicijas. Šiais metais visas dėmesys renginiuose bus skirtas miuziklui, jo žanrinei įvairovei ir plačiai geografijai.

Festivalis vyksta Valstybės dieną – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventę. Pagerbdami mūsų karalių ir jo darbus, turime šviesiai galvoti apie mūsų šalies ateitį, išmokti džiaugtis, kad esame laisvos ir nepriklausomos valstybės piliečiai, galintys didžiuotis gyvendami įspūdingos istorijos žemėje. Koncertinės festivalio „Operetė Kauno pilyje“ programos suteiks galimybę šviesiai ir nerūpestingai švęsti Valstybės ir Mindaugo dieną legendinėje Kauno pilyje.

Festivalio organizatoriai – Laima Kuzmickaitė-Milašienė, Gediminas Maciulevičius, Danielius Vėbra – vėl parengė naujas, šį kartą džiugins prie šimtmečio artėjančios miuziklo istorijos žavesiu, pristatys specialiai šiam renginiui atrastų, naujai aranžuotų, rečiau skambančių miuziklo scenos kūrinių, kvies į jau tradicija tampantį spektaklį prie Kauno pilies.

Liepos 5 d. –svečiuose Franko Wildhorno miuziklas „Karmen. Viva amor!“, kurį lauko sąlygomis Pilies klonyje atliks didžiulis Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvas: solistai, choro ir baleto artistai, muzikantai. Pagrindines partijas dainuos Gabrielė Bielskytė, Raimondas Baranauskas, Jeronimas Milius, spektaklio muzikiniam veiksmui vadovaus festivalio vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius. Spektaklyje dalyvaus ir cirko studija „Šypsena“. Spektaklis pasakos gerai visiems žinomą čigonės Karmen istoriją apie meilę ir asmeninės laisvės troškimą, o ar tai suderinama, nuspręs žiūrovai.
Liepos 6 d. prie pilies skambės koncertas „Tegyvuoja miuziklas!“. Programoje išgirsime ir pamatysime žinomų ir ilgalaikę milijonų pasaulio žiūrovų meilę pelniusių miuziklų dainų, duetų, šokių. Koncerto programą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro jaunieji, žiūrovų pripažinimą ir pagarbą pelnę solistai, daug koncerto fragmentų šoks teatro baleto trupė.
Programą papuoš svečiai iš šaltosios Švedijos, žinomi miuziklo atlikėjai tiek savo šalyje, tiek užsienyje Viktoria Tocca, John Martin Bengtsson, Petter Snive. Festialio organizatoriai yra labai dėkingi buvusių garsių Kauno muzikinio teatro solistų Aloyzo ir Filomenos Domeikų sūnui Mariui Domeikai, gyvenančiam ir dirbančiam Švedijoje, už skandinavų atlikėjų pakvietimą į Lietuvą ir jų koncertinių numerių suderinimą su festivalio programa. Švedai atliks nemažai dainų iš garsiausio švedų ketvertuko ABBA narių Benny Andersson ir Bjorn Ulvaeus miuziklų. Viešės ir dainininkė iš
Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro Tamara Chodakova. Vakaro intrigą ruošia ir žinomas Lietuvos džiazo muzikantas, trimitininkas ir vokalistas Vytautas Grubliauskas, labiau visiems pažįstamas kaip džeržkabalsis Kongas.

Tradiciškai pertraukos metu 21 valandą, liudydami tautos bendrystę ir pagerbdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedos Tautinę giesmę.

Kasmetinį sakralinės muzikos koncertą festivalis rengia liepos 23 d.  Vilkijos šv. Jurgio bažnyčioje ir rugsėjo 24 d. Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Susirinkusieji pasimelsti tuo pačiu išgirs ir C. Saint Saëns „Oratorio de Noël", skambės ir kiti sakralinės muzikos opusai. Sielą gaivinančiame koncerte dainuos Kauno muzikinio teatro solistai Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė Žygimantas Galinis, Povilas Padleckis, Martynas Stankevičius, taip pat Karolina Činikaitė, jiems grieš VDU kamerinis orkestras, diriguojamas Jono Janulevičiaus.
Pirmą kartą festivalis „Operetė Kauno pilyje“ imasi iniciatyvos kultūriškai įveiklinti naują erdvę Nemuno saloje. Vasaros pabaigoje, rugpjūčio 23 d. ant statomo mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ stogo Baltijos kelio metinėms atminti skambės speciali koncertinė programa. 650 km ilgio gyva žmonių grandinė per Lietuvą, Latviją ir Estiją – vienas unikaliausių istorinių įvykių.
Baltijos kelio išskirtinumą pabrėžė ir UNESCO organizacija, 2009 m. įtraukusi šią milijoninę žmonių laisvės troškimo raiškos akciją į „Pasaulio atminties“ sąrašą. Nemuno salos erdvėje yra puikios sąlygos šventiškai su muzika prisiminti unikalų įvykį – pasaulį stebinusią Baltijos tautų vienybę kovoje už laisvę. Nuotaikingą koncerto meninę programą rengia ir atliks Kauno Bigbendas (vadovas Tomas Botyrius), dalyvaus solistai.

Minint Mokslo ir žinių dieną rugsėjo 1-ąją atgaivinti vasaros įspūdžius ir prisiminti gražiausias žydrųjų Italijos pakrančių melodijas kvies koncertas „Neapolietiškos dainos“. Šios dainos visada žavi publiką: ar tai būtų dviejų šimtmečių senumo „Santa Liučija“, ar nemari „O sole mio!“.
Koncertinė programa skambės jaukioje tradicinėje erdvėje – Miesto sode šalia Laisvės alėjos. Dainuos būrys Kauno valstybinio muzikinio teatro solistų: Iveta Kalkauskaitė, Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Nerijus Noreika, Raimondas Baranauskas bei Povilas Padleckis, lydimi J. Janulevičiaus vadovaujamos instrumentinės grupės, o su dainomis ir jų sukūrimo istorijomis supažindins ir pats dainuos Giedrius Prunskus.

RENGINIAI PRIE KAUNO PILIES
Liepos 5 d. 20 val.
Frank Wildhorn miuziklas
KARMEN. VIVA AMOR!

Kauno valstybinis muzikinis teatras
Režisierius Kęstutis Stasys Jakštas
Dirigentas Jonas Janulevičius
Scenografijos adaptacija Vaidotas Jakutis
Kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė
Choreografai Dainius Bervingis, Gintaras Visockis

Solistai: Gabrielė Bielskytė, Raimondas Baranauskas, Akvilė Garbenčiūtė, Jeronimas Milius, Giedrius Prunskus, Jonas Lamauskas, Žanas Voronovas, Nomeda Vilkanauskaitė, Ieva Vaznelytė, Jurgis Jarašius
Teatro choras, baletas, orkestras

Liepos 6 d. 20 val.
Koncertas „Tegyvuoja miuziklas!“
21.00 val. Lietuvos valstybės himnas
21.05 val. Kauno miesto mero sveikinimas ir Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų įteikimas
Dainuoja:
VIKTORIA TOCCA, JOHN MARTIN BENGTSSON, PETTER SNIVE – Švedija
TAMARA CHODAKOVA – Ukraina
VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS (Kongas) (vokalas, trimitas)

Solistai: Marija Arutiunova, Raimondas Baranauskas, Egidijus Bavikinas, Martynas Beinaris, Gabrielė Bielskytė, Gabrielė Bukinė, Simonas Deltuva, Žygimantas Galinis, Akvilė Garbenčiūtė, Ieva Goleckytė,
Iveta Kalkauskaitė, Ingrida Kažemėkaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Rokas Laureckis, Jeronimas Milius, Joris Rubinovas, Žanas Voronovas, Viktorija Zeilikovičiūtė

Dalyvauja: Kauno valstybinio muzikinio teatro baletas, choras, orkestras
Vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius
Dirigentai: Oksana Madaraš, Julius Geniušas, Virgilijus Visockis

Režisierė Viktorija Streiča
Chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė
Choreografai Dainius Bervingis, Aleksandras Jankauskas
Scenografija Vaidotas Jakutis
Garso režisierius Justinas Giedraitis
Scenos vizualizacija Viktorija Streiča

Festivalio renginių vedėjai Ieva Vaznelytė ir Gintaras Mikalauskas

Liepos 23 d. 13 val. Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčioje Rugsėjo 24 d. 16 val. Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Sakralinės muzikos valanda. Camille Saint-Saëns „Oratorio de Noël" ir kita sakralinė muzika Dalyvauja solistai: Karolina Činikaitė- Stankevičienė, Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Žygimantas Galinis, Povilas Padleckis, Martynas Stankevičius Koncertmeisterė Rūta Blaškytė VDU kamerinis orkestras, dirigentas Jonas Janulevičius Rugpjūčio 23 d. 19 val. Nemuno sala, mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ stogas Koncertinė programa Baltijos keliui atminti. Dalyvauja: Kauno bigbendas (vadovas Tomas Botyrius) Solistai: Povilas Meškėla, Jeronimas Milius, Julija Zakirova (Latvija), Sofia Rubina (Estija) Renginio vedėjas Gintaras Mikalauskas Rugsėjo 1 d. 16 val. Restorano „Miesto sodas“ terasoje Koncertinė programa „Neapolietiškos dainos“ Solistai: Iveta Kalkauskaitė, Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Nerijus Noreika, Raimondas Baranauskas bei Povilas Padleckis Instrumentinis ansamblis, vadovas Jonas Janulevičius

FESTIVALIO „OPERETĖ KAUNO PILYJE 2023” KONCERTAI LIEPOS 5 IR 6 DIENOMIS.

Gražiausiu vasaros metu jau dvidešimt antrą kartą Kaune vyksta festivalis „Operetė Kauno pilyje“ dovanojantis spalvingą muzikos šventę, tapusią kasmetiniu miesto muzikinio gyvenimo akcentu, pristatančiu įvairialypę programą, suteikiančiu galimybę susitikti su talentingais Lietuvos ir užsienio šalių muzikais.

Šiais metais festivalio „Operetė Kauno pilyje“ dėmesys bus skirtas miuziklui, jo žanrinei įvairovei ir plačiai geografijai.

Liepos 5 d. –svečiuose Franko Wildhorno miuziklas „Karmen. Viva amor!“,

Liepos 6 d. prie pilies skambės koncertas „Tegyvuoja miuziklas!“.

RENGINIAI PRIE KAUNO PILIES

Liepos 5 d. 20 val.
Frank Wildhorn miuziklas
KARMEN. VIVA AMOR!

Liepos 5 d. –svečiuose Franko Wildhorno miuziklas „Karmen. Viva amor!“, kurį lauko sąlygomis Pilies klonyje atliks didžiulis Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvas: solistai, choro ir baleto artistai, muzikantai. Pagrindines partijas dainuos Gabrielė Bielskytė, Raimondas Baranauskas, Jeronimas Milius, spektaklio muzikiniam veiksmui vadovaus festivalio vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius. Spektaklyje dalyvaus ir cirko studija „Šypsena“. Spektaklis pasakos gerai visiems žinomą čigonės Karmen istoriją apie meilę ir asmeninės laisvės troškimą, o ar tai suderinama, nuspręs žiūrovai.


Režisierius Kęstutis Stasys Jakštas
Dirigentas Jonas Janulevičius
Scenografijos adaptacija Vaidotas Jakutis
Kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė
Choreografai Dainius Bervingis, Gintaras Visockis

Kauno valstybinis muzikinis teatras

Solistai: Gabrielė Bielskytė, Raimondas Baranauskas, Akvilė Garbenčiūtė, Jeronimas Milius, Giedrius Prunskus, Jonas Lamauskas, Žanas Voronovas, Nomeda Vilkanauskaitė, Ieva Vaznelytė, Jurgis Jarašius
Teatro choras, baletas, orkestras

Liepos 6 d. 20 val.
Koncertas „Tegyvuoja miuziklas!“
21.00 val. Lietuvos valstybės himnas
21.05 val. Kauno miesto mero sveikinimas ir Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų įteikimas

Liepos 6 d. prie pilies skambės koncertas „Tegyvuoja miuziklas!“. Programoje išgirsime ir pamatysime žinomų ir ilgalaikę milijonų pasaulio žiūrovų meilę pelniusių miuziklų dainų, duetų, šokių. Koncerto programą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro jaunieji, žiūrovų pripažinimą ir pagarbą pelnę solistai, daug koncerto fragmentų šoks teatro baleto trupė.
Programą papuoš svečiai iš šaltosios Švedijos, žinomi miuziklo atlikėjai tiek savo šalyje, tiek užsienyje Viktoria Tocca, John Martin Bengtsson, Petter Snive. Festialio organizatoriai yra labai dėkingi buvusių garsių Kauno muzikinio teatro solistų Aloyzo ir Filomenos Domeikų sūnui Mariui Domeikai, gyvenančiam ir dirbančiam Švedijoje, už skandinavų atlikėjų pakvietimą į Lietuvą ir jų koncertinių numerių suderinimą su festivalio programa. Švedai atliks nemažai dainų iš garsiausio švedų ketvertuko ABBA narių Benny Andersson ir Bjorn Ulvaeus miuziklų. Viešės ir dainininkė iš
Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro Tamara Chodakova. Vakaro intrigą ruošia ir žinomas Lietuvos džiazo muzikantas, trimitininkas ir vokalistas Vytautas Grubliauskas, labiau visiems pažįstamas kaip džeržkabalsis Kongas.

Tradiciškai pertraukos metu 21 valandą, liudydami tautos bendrystę ir pagerbdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedos Tautinę giesmę.

Dainuoja:

VIKTORIA TOCCA, JOHN MARTIN BENGTSSON, PETTER SNIVE – Švedija
TAMARA CHODAKOVA – Ukraina
VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS (Kongas) (vokalas, trimitas)

Solistai: Marija Arutiunova, Raimondas Baranauskas, Martynas Beinaris, Gabrielė Bielskytė, Gabrielė Bukinė, Simonas Deltuva, Žygimantas Galinis, Akvilė Garbenčiūtė, Ieva Goleckytė,
Iveta Kalkauskaitė, Ingrida Kažemėkaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Rokas Laureckis, Jeronimas Milius, Joris Rubinovas, Žanas Voronovas, Viktorija Zeilikovičiūtė

Dalyvauja: Kauno valstybinio muzikinio teatro baletas, choras, orkestras
Vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius
Dirigentai: Oksana Madaraš, Julius Geniušas, Virgilijus Visockis

Režisierė Viktorija Streiča
Chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė
Choreografai Dainius Bervingis, Aleksandras Jankauskas
Scenografija Vaidotas Jakutis
Garso režisierius Justinas Giedraitis
Scenos vizualizacija Viktorija Streiča

Festivalio renginių vedėjai Ieva Vaznelytė ir Gintaras Mikalauskas

Solistai iš užsienio

JOHN MARTIN BENGTSSON

baritonas/tenoras🇸🇪

VIKTORIA TOCCA

Sopranas🇸🇪

PETTER SNIVE

Tenoras🇸🇪

TAMARA CHODAKOVA

Sopranas 🇺🇦

Domenica Radlmaier (sopranas / mecosopranas, Vokietija)

D. Radlmaier profesionalią kūrybinę veiklą vysto įvairiose meno srityse – nuo vaidmenų dramos ir miuziklų spektakliuose iki dainavimo kabareto stiliaus koncertuose. Tačiau didžiausia jos aistra – klasikinė muzika.

2018 m. vasarą ji dainavo mecosoprano partiją garsaus kūrėjo, kompozitoriaus gitaristo, improvizatoriaus, grafiko rašytojo ir meno tyrinėtojo Agustino Castilla-Ávila mikrotoninėje mono operoje „Die Lutherin“ operos festivalyje Zamoroje, Ispanijoje, šį projektą tęsė ir Austrijoje, o tais pačiais metais debiutavo Marie vaidmeniu Ferdinando Schmalzo spektaklyje „Der thermale Widerstand“.

Reikšmingas jos pasiekimas buvo dalyvavimas koncertų cikle „Herbsttöne“, čia ji dainavo F. Schuberto „Hirt auf dem Felsen“ ir „Auf dem Strom“ su žymiu kroatų valtornininku Radovanu Vlatkovićiumi.

2020 m. tradiciniame Naujųjų metų koncerte Zalcburgo valstybiniame teatre ji atskleidė abu – dainininkės ir aktorės talentus – dainavo ir vedė koncertą, šią veiklą sėkmingai tęsė ir 2021 metų koncertuose.

2021 m. vasarą Domenica Radlmaier debiutavo Rozalindos vaidmeniu J. Strausso operetėje „Die Fledermaus“ Etlingeno pilies festivalyje.

D. Radlmaier studijavo dainavimą Zalcburgo Mozarteum universitete, baigė bakalauro studijas su pagyrimu pas prof. Andreasą Macco, 2019 m. – puikiais įvertinimais magistro studijas pas prof. Ildiką Raimondi. Šiandien Domenica Radlmaier moko pati: nuo 2020 m. rugsėjo ji moko dainavimo ir balso lavinimo įgūdžių Zalcburgo dramos akademijos studentus.

 

 

Festivalio „Operetė Kauno pilyje 2022” koncertai liepos 5 ir 6 dienomis.

Liepos 5 d.,20 val., prie Kauno pilies

Liepos 5 d. prie Kauno pilies 20.00 val. Koliažinė opera „Mažvydas“. Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą.
Dalyvauja dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. 
Dalyvauja: Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica Humana“. Lietuvos kariuomenės orkestro varinių pučiamųjų instrumentų grupė.

Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmas“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone. Šis projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ – kūrinys yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl opera „Mažvydas“ sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių. Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus. Projekto globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

 

Daugiau apie spektaklį „Mažvydas“ skaitykite ČIA.

Liepos 6 d.,20 val., prie Kauno pilies

Liepos 6 d. prie Kauno pilies,

20.00 - 22.45 val. Koncertas „Girdėtas ir negirdėtas Johanas Štrausas“.
21.00 val. Lietuvos valstybės himnas.
21.05 - 21.25 val. Kauno miesto mero sveikinimas ir Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų įteikimas.
22.45 val. Misterija „Vilniaus sapnas“. 

Dalyvauja Kauno valstybinis muzikinis teatras. Programoje išgirsime jau puikiai žinomų kompozitorių šeimos opusų, daugiau nei šimtmetį džiuginančių milijonus pasaulio muzikos mylėtojų. Tačiau ambicingi festivalio organizatoriai, kaip ir kasmet, stengėsi rasti kuo nustebinti savo ištikimąją auditoriją, o šiais metais tai padaryti pagelbėjo ukrainietė dirigentė Oksana Madaraš, kuri jau daugiau nei dešimtmetį ypatingai domisi Straussų šeimos muzikiniu palikimu. Dirigentei svarbu ne tik pateikti klausytojams naujų, negirdėtų straussianos opusų, bet ir ieškoti išradingų, smagių jų interpretacijų, netikėtų, gal net šokiruojančių elementų. Tad koncerte prie pilies skambės nemažai į dienos šviesą iškeltų kūrinių, kurie, nupūtus laiko dulkes, šiais metais pilies kloniais skries pirmą kartą. Koncerto programą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro meniniai kolektyvai, ypač daug koncerto fragmentų šoks teatro baleto trupė drauge su festivalio svečiais – Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro baleto trupės šokėjais, kuriuos į Lietuvą atlydėjo jų trupės vadovas Vadim Prokopenko. Programą papuoš ir solistų pasirodymai, o tarp jų ir Kaune dar neregėta viešnia iš Vokietijos – sopranas Domenica Radlmaier.

Tradiciškai pertraukos metu 21 valandą, liudydami tautos bendrystę ir minėdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedos Tautinę giesmę.

22.45 val. vakarą iškilmingai užbaigs misterija „Vilniaus sapnas“ – kupina šviesų, meno kūrinių, teatro ir šokio bruožų. Renginys truks apie 20 minučių ir stebins įspūdingomis projekcijomis, įkvepiančiais pasirodymais ir užburiančia muzika ir anonsuos kitais metais švenčiamą 700 metų Vilniaus įkūrimo jubiliejų.

KONCERTAI NEMOKAMI!

DOMENICA RADLMAIER
5
6
7
8
11
17
2
Previous Next

Festivalio „Operetė Kauno pilyje” birželio mėnesio koncertai

Koncertinė programa „Lietuviška estrada“
Birželio 11 d. 17 val (šeštadienis). Birštono kultūros centras.

Koncertinė programa „Lietuviška estrada“

Birželio 11 d. 17 val (šeštadienis). Birštono kultūros centras

(Koncerto kaina 10.00 €Birštono kultūros centro bilietų kasa dirbs birželio 9, 10 d. nuo 15:00 iki 18:00 val., birželio 11 d. nuo 15:00 iki 17:00 val.Informacija tel:+37031965546el.p: kasa@birstonokultura.lt) 

Rugpjūčio 13 d. 16 val. (šeštadienis). Zarasų kultūros rūmai. 

Dalyvauja – Solistai: Viktorija Zeilikovičiūtė, Ieva Goleckytė, Iveta Kalkauskaitė, Martynas Beinaris, Raimondas Baranauskas, Giedrius Prunskus

Baleto šokėjai: Sandra Lavrenovaitė, Laura Anika Lehtonen, Auksė Mikalajūnaitė, Gintaras Visockis, Aurimas Tiškevičius

Instrumentinis ansamblis

Koncertas LIETUVIŠKA ESTRADA

Kas yra nauja? Tai – pamiršta sena. Bet yra dalykų, kurie niekada nepasimiršta. Vienas tokių – senos geros dainos, kurių klausosi ir kurias dainuoja ištisos kartos. Dažnas nežino nei dainos pavadinimo, nei autoriaus, bet puikiai žino žodžius ir melodiją: „Čik, čirik, tik neapsirik“, „Du du du, dainuokim po du“, „Švelnus pūkeli, ar žinai“ ir daugelis kitų. Tokias dainas kūrė Benjaminas Gorbulskis, Algimantas Raudonikis, Mikalojus Novikas ir kiti ryškiausi populiariosios muzikos lietuvių kompozitoriai. Festivalio publikai jau gerai pažįstami solistai ir puiki instrumentinė grupė šia programa kvies klausytojus prisiminti iki šiol populiarumo neprarandančias praeito amžiaus lietuviškos estrados dainas, tuomet dainuotas ryškiausių atlikėjų, o dabar spindinčias naujomis spalvomis bei išraiškingomis aranžuotėmis.

Į susitikimą su senąją lietuviška estrada kviečia solistai Viktorija Zeilikovičiūtė, Ieva Goleckytė, Iveta Kalkauskaitė, Martynas Beinaris, Raimondas Baranauskas, Giedrius Prunskus ir Jono Janulevičiaus (klavišiniai) vadovaujama instrumentinė grupė:

 Povilas Grigas (smuikas), Aušra Gedvilienė (smuikas), Nomeda Jozeliūnienė (altas), Solveiga Vėbraitė (violončelė); SimonasTamulis (klarnetas), Martynas Tamulis (bosinė gitara), Tomas Šileika (mušamieji).

Koncertas „Užburianti prancūziškoji šanson“ neįvyks!!!

Birželio 17 d. koncertas atšaukiamas. Kitą koncerto datą paskelbsime vėliau. Atsiprašome už laikinus nesklandumus.

Koncertinė programa „Užburianti prancūziškoji šanson“

Birželio 17 d. 19 val. (penktadienis)

Raudondvario dvaro Menų inkubatorius

Koncertinė programa „Užburianti prancūziškoji šanson“

Dalyvauja:

solistės Viktorija Streiča, Akvilė Garbenčiūtė

Baleto artistai Justina Vitkutė ir Gintaras Visockis

Instrumentinis ansamblis, vadovas Jonas Janulevičius

Renginio vedėjas – Dainius Bervingis

 

Koncertas UŽBURIANTI PRANCŪZIŠKA CHANSON

Žavingas prancūzų kalbos skambesys daugeliui natūraliai kelia romantiškas emocijas. O šia žavinga kalba atliekamos dainos, net nesuprantant žodžių reikšmės, nukelia po Paryžiaus dangum ir pasakoja apie didingą Meilės jausmą.

Klausytis šios programos dainų kviečia aktorė ir dainininkė Viktorija Streiča drauge su dainininke Akvile Garbenčiūte. Stulbinamai gražaus tembro balsų savininkės dainuoja žinomas ir rečiau atliekamas prancūziškas dainas, kurias jos puikiai interpretuoja žavėdamos ne tik jautriomis interpretacijomis, bet ir kerinčiu šios „meilės“ kalbos prononsu. Merginoms talkina instrumentinė grupė, vadovaujama dirigento Jono Janulevičiaus. Apie atliekamas dainas ir jų keliamas emocijas pasakoja Viktorija Streiča.

Koliažinė opera „Mažvydas“. Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą

Liepos 5 d. 20 val, prie Kauno pilies, koliažinė opera „Mažvydas“.
Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą. 

Ką pasirinkti – kovą už įsitikinimus ar nelaisvę? Pareigą ir netekties skausmą ar mylimą šeimą? Kiek žmogui užtenka drąsos pažvelgti tiesai į akis?

Į sceną sugrįžta koliažinė opera „Mažvydas“ pagal Just. Marcinkevičių. Specialiai šiam projektui, startavusiam Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, susibūrė išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Vladas Bagdonas, Monika Marija, Mantas Jankavičius, Jovita Vaškevičiūtė, Rokas Laureckis ir kiti puikūs atlikėjai.

Šiuo muzikiniu spektakliu kartu paminėtos Justino Marcinkevičiaus 90-osios gimimo metinės.
Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmo“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone.
Kiekviena valstybė, kiekviena tauta įprasmina savo pirmosios knygos nacionaline kalba gimimą kaip pamatinį egzistencijos ženklą. Kiekviena lietuvių karta grįžo, grįžta ir grįš prie Mažvydo „Katekizmo“ tekstų ir kontekstų, savaip juos suprasdama, reflektuodama, bet niekada nekvestionuodama mūsų pirmosios knygos vertės.
Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus.

„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai, taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums
visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė“, – po premjeros įspūdžiais dalinosi apstulbę žiūrovai.
„Tai įkvepia tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį. Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio. Be to, pats projektas išskirtinis tuo, kad gimsta žanriškai visiškai naujas kūrinys, jis bus atliekamas netradicine maniera“, – teigia režisierius Kęstutis Stasys Jakštas.

Ši projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ premjera yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl opera „Mažvydas“ sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių
instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių.

Projekto globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI!

https://youtu.be/QDJyPgVp1wwhttps://youtu.be/KWuigG8MhKAhttps://youtu.be/tlTG6NjD3qIhttps://youtu.be/9CQRRyjkpck

DALYVAUJA:
Atlikėjai:
Valstybinis ansamblis „Lietuva“
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis ,,Musica Humana“
Lietuvos kariuomenės orkestro varinių pučiamųjų instrumentų grupė
Solistai:
Mažvydas – Vladas Bagdonas / Giedrius Arbačiauskas
Mažvydo mylimoji Marija – Monika Marija / Dovilė Kazonaitė
Mažvydo sūnus Kasparas – Mantas Jankavičius / Rokas Spalinskas
Mažvydo posūnis Kristupas – Rokas Laureckis
Mažvydo žmona Benigna – Jovita Vaškevičiūtė / Joana Gedmintaitė

Liuteronų kunigas, Mažvydo pusbrolis Vilentas – Saulius Vasiliauskis
Vienuolis-inkvizitorius – Martynas Žukauskas


KŪRYBINĖ GRUPĖ:
Režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas
Libreto ir scenarijaus autorius – Arnas Ališauskas
Kompozitorius – Jonas Jurkūnas
Vyr. dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas
Scenografas – Gintaras Makarevičius
Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė
Choreografė – Aušra Krasauskaitė
Projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas

Ansamblis „Lietuva“_M. Aleksos nuotr.
Koliažinė opera ''Mažvydas''_M.Aleksos nuotr.3
Koliažinė opera ''Mažvydas''_M.Vitėno nuotr.1
M.Vitėno nuotr. (2)
Mažvydas Palangoje_Fotopolis.lt 6
Mažvydas Vilniuje_M. Aleksos nuotr.1
Rokas Laureckis ir Jovita Vaškevičiūtė_Fotopolis.lt 8
Vladas Bagdonas_ V. Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.2
Mažvydas Vilniuje_M. Aleksos nuotr.12
Mažvydas Vilniuje_M. Aleksos nuotr.14
Mažvydas Vilniuje_M. Aleksos nuotr.6
Mažvydas Palangoje_Fotopolis.lt 11
Previous Next

Tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje 2022“ KONCERTAI

2022 m. festivalio koncertai vyks nuo gegužės 14 d. iki rugsėjo 25 d.

 1. Gegužės 14 d. 21 val. Muzikinio teatro sodelis. „Kalantos aukai pagerbti“. Roko grupių koncertas.
 2. Gegužės 19 d., 19 val.(ketvirtadienis) – Kauno Dokas, „Terasa prie Neries“. Koncertas-spektaklis „Barokiniai paveikslėliai“. Dalyvauja Akvilė Garbenčiūtė, Kristina Siurbytė, Raimondas Baranauskas, Rokas Laureckis, koncertmeisterė Rūta Blaškytė.
 3. Birželio 11 d., 17 val. (šeštadienis). Birštono kultūros centras. Koncertinė programa „Lietuviška estrada“. Solistai: Ieva Goleckytė, Iveta  Kalkauskaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Giedrius Prunskus, Egidijus Bavikinas, Raimondas Baranauskas. Baleto šokėjai, instrumentinis ansamblis, dirigentas Jonas Janulevičius.
 4. Birželio 17 d. 19 val. (penktadienis). Raudondvario dvaro Menų inkubatorius. Koncertinė programa „Užburianti prancūziškoji šanson“. Dalyvauja Akvilė Garbenčiūtė, Viktorija Streiča, šokėjai, instrumentinis ansamblis dirigentas Jonas Janulevičius.
 5. Liepos 5 d. 20 val. – Prie Kauno pilies. J.Jurkūno koliažinė opera „Mažvydas“. Dalyvauja dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“;
 6. Liepos 6 d. 21 val. – Prie Kauno pilies. Koncertas „Girdėtas ir negirdėtas Johanas Štrausas“. Dalyvauja Kauno valstybinis muzikinis teatras.
 7. Liepos 24 d. 13 val. (sekmadienis).Vilkijos bažnyčia. F.Schuberto mišios G-dur. Dalyvauja solistai: Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Žygimantas Galinis, Povilas Padleckis, VDU kamerinis orkestras, dirigentas Jonas Janulevičius.
 8. Rugpjūčio 13 d. (šeštadienis) 16 val. – Zarasų kultūros centras. Koncertinė programa „Lietuviška estrada“. Solistai: Ieva Goleckytė, Iveta  Kalkauskaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Giedrius Prunskus, Egidijus Bavikinas, Raimondas Baranauskas. Baleto šokėjai, instrumentinis ansamblis, dirigentas Jonas
  Janulevičius.
 9. Rugsėjo 1 d., 16 val. (ketvirtadienis) - Restorano „Miesto sodas“, terasa. Koncertinė programa „Muzika iš kino filmų“. Solistai: Giedrius Prunskus, Egidijus Bavikinas, Raimondas Baranauskas, Ieva Goleckytė, Marija Arutiunova, Viktorija Zeilikovičiūtė, instrumentinis ansamblis, dirigentas Jonas Janulevičius.
 10. Rugsėjo 25 d., 16 val. (sekmadienis) – Kauno arkikatedra bazilika. F.Schuberto mišios G-dur. Dalyvauja solistai: Gabrielė Kuzmickaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Žygimantas Galinis, Povilas Padleckis, VDU kamerinis orkestras, dirigentas Jonas Janulevičius.
_MG_9227 [%P]
_MG_8679 [%P]
_MG_8655 [%P]
_MG_7170 [%P]
2018-07-06_-_liepos_6-oji_prie_kauno_pilies_03
IMG_5483 [birst]
IMG_5411 [birst]
Previous Next