Gruzijos nacionalinis akademinis dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“

Gruzijos nacionalinis akademinis dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“ buvo įkurtas 1885 m. o 2015 m. iškilmingai paminėjo 130 metų kūrybos sukaktį, tad ne veltui kolektyvas vadinamas „muziejiniu“. img-2

Ansamblio „Erisioni“ kūrybinės programos pagrįstos liaudies kūryba, kuri siejama su aukštu profesionalumu ir įspūdinga atlikimo kokybe. Kolektyvas stengiasi atgaivinti ir pateikti auditorijai unikalius, daugybę šimtmečių gyvavusius liaudies muzikos šedevrus iš visų Gruzijos regionų ir išsaugoti juos ateities kartoms, tai – chorai, šokių rateliai, ritualai, apeigos, kuriuos sunku atlikti dėl plačios įvairovės. Per ilgą gyvavimo laiką ansamblis įspūdingomis programomis stebino ne tik Gruzijos ar kaimyninių šalių žiūrovus, bet ir Paryžių, Ženevą, Briuselį, Niujorką, Los Andželą, Čikagą, Madridą, Pekiną, Maskvą, Sankt-Peterburgą, Singapūrą ir daugybę kitų garsiausių pasaulio miestų.

img-3Mažai analogų pasaulyje turintis ansamblis „Erisioni“ per dvi koncertines valandas profesionalioje scenoje pademonstruoja liaudies muziką ir šokius, naudodamas nuostabius tautinius Gruzijos kostiumus, charakteringai perteikiančius šalies regionų prigimtinę natūrą.

Folkloro specialistai pripažįsta, kad „neverta diskutuoti dėl gruzinų dainos polifoninės sanklodos unikalumo“.

Nuo 1986 m. ansambliui vadovauja Gruzijos liaudies menininkai, valstybinių ir Rustavelio premijų laureatai: meno vadovas JemalChkuaseli ir vyriausiasis choreografas RevazChokhonelidze.

1999 m. ansamblis buvo pavadintas „Erisioni“ („Šviesa aukštai ant kalno“).

Pastaruosius 10 metų ansamblis „Erisioni“ bendradarbiauja su amerikiečių prodiuseriu JimLaw.

2002 m. „Erisioni“ pelnė„Goldendisc“ apdovanojimą. Ta proga Paryžiaus gatvėse buvo iškabinta daugiau nei 5000 afišų, tai unikalus įvykis Gruzijos kultūriniame gyvenime.

Dainą „Chakrulo“ kartu su keletu kitų pasaulinių šedevrų 1977 m. amerikiečiai išsiuntė į Kosmosą – taip juos įkvėpė ansamblio gastrolės ir vaizdo įrašai Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pastaraisiais metais Gruzijos nacionalinis akademinis dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“ sukūrė naują šou programą „Gruzijos lobis“, kurią demonstruoja Gruzijos ir užsienio žiūrovams.

 

Maloniai kviečiame į Gruzijos nacionalinio akademinio dainų ir šokių ansamblio „Erisioni“ pasirodymus  liepos 5 d. 20 val. prie Kauno pilies ir liepos 6 d. 20 val. Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje.