IN MEMORIAM Virgilijus Noreika (1935 09 22–2018 03 03)

IN MEMORIAM
Virgilijus Noreika
(1935 09 22–2018 03 03)

Septynioliktą kartą vykstantis festivalis šalia džiugių akimirkų įsimins ir skaudžios netekties ženklu – didžiuosiuose koncertuose prie pilies nebeskambės Maestro Virgilijaus Noreikos balsas. Šešiolika metų iš eilės visų mylimas iškiliausias Lietuvos tenoras festivalio auditorijos emocijų viršūnę sukeldavo finaline daina – „Barinkajaus kupletais“ iš J. Strauss operetės „Čigonų baronas“. Audringų ovacijų lydimi ir didžiulės minios kartu dainuojami kupletai ilgainiui tapo vizitine festivalio puošmena…

Sunku įsivaizduoti festivalį „Operetė Kauno pilyje“ be Maestro Virgilijaus Noreikos. Jo galingas tenoras užbaigdavo didžiuosius koncertus prie pilies netgi tada, kai kamuojamas sunkios ligos, atlaikęs kelias operacijas jis jau atsisakydavo dalyvauti kituose, iš anksto planuotuose koncertuose.
Daug kartų festivalio publika žavėjosi jo atliekamais kūriniais – Luigi Denza daina „Funiculi, funicula“, „Skudučio balade“ iš B. Dvariono operos „Dalia“ ar širdį veriančiu A. Raudonikio „Švelnumu“. Maestro mums palikta šių kūrinių interpretacija ilgiems metams išliks etalonu ir siektinu pavyzdžiu.
Šiais metais „Barinkajaus kupletus“ kaip šviesų Maestro sceninio žavesio prisiminimą dainuos jo mokiniai.