Lietuviško miuziklo spalvos

Praėjusį savaitgalį, birželio 9 d. Birštono Kultūros centre, šio vis populiaresniu kurortu tampančio miesto šventę papuošė antroji festivalio koncertinė programa „Lietuviško miuziklo vakaras“, skirta lietuvių miuziklo retrospektyvai. Žinomas ir rečiau atliekamas arijas ir dainas kurorto publikai dainavo solistai: Marija Arutiunova, Ingrida Kažemėkaitė, Kristina Siurbytė, Andrius Apšega, Raimondas Baranauskas, Egidijus Bavikinas, šoko Sandra LAvrenovaitė, Martyna Meškauskaitė, Gintaras Visockis ir Raimondas Šibakovskis. Jiems pritarė specialiai šiai programai suburtos instrumentinės grupės muzikantai: Povilas Grigas, Aušra Gedvilienė, Ugnė Petrauskaitė, Tomas Šatas, Vidmantas Kijauskas, Dalius Pelekevičius, Ugnius Balevičius. Prie klavišinio instrumento klaviatūros muzikavo ir programai vadovavo dirigentas Jonas Janulevičius. Skambėjo kompozitorių Algimanto Bražinsko, Viačeslavo Ganelino, Giedriaus Kuprevičiaus, Kipro Mašanausko, Kęstučio Antanėlio, Tomo Kutavičiaus populiariųjų miuziklų dainos. Margą miuziklų melodijų pynę nuotaikingai ir intriguojančiai žiūrovams pristatė dainininkas Egidijus Bavikinas, kuris tiesiog nardė po lietuviško miuziklo istorijos užkulisius. Tiek festivalio organizatoriai, tiek muzikos atlikėjai buvo nustebinti neįtikėtinai šiltos publikos reakcijos. Solistė Kristina Siurbytė, dalindamasi įspūdžiais po koncerto, sakė, kad retai kada tenka patirti katarsį drauge su žiūrovais: „Pradžioje koncerto jie tiesiog labai susidomėję klausėsi, o vėliau jau ir drauge dainavo jiems žinomas dainas, o negirdėtus kūrinius mokėsi čia pat vietoje ir dainavo su solistais“. Pasak Kristinos, galbūt žmonės labai pasiilgo lietuviško žodžio, lietuviškos muzikos, ir yra laimingi, galėdami patirti muzikavimo džiaugsmą, muzikavimo bendrystę.

Pajusti šios koncertinės programos aukštą emociją žiūrovai dar galės rugsėjo 16 d. Raudondvaryje, Menų inkubatoriuje, ši programa vainikuos ir festivalio renginius – lapkričio 23 d. Kauno karininkų ramovėje.

 

Valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga festivalį „Operetė Kauno pilyje“ atvyksta pasveikinti broliškos Estijos respublikos, šiais metais taip pat mininčios savą šimtmetį, meninis kolektyvas – Tartu bigbendas. Ne tik Estijoje, bet ir už jos ribų žinomas kolektyvas koncertuos liepos 6 d. Raudondvario Menų inkubatoriuje.