Muzikinis spektaklis „Nutylėtos išpažintys”

Muzikinis spektaklis „Nutylėtos išpažintys”

  • Birželio 10 d. 17 val. BIRŠTONO KULTŪROS CENTRAS
  • Birželio 11 d. 17 val. RAUDONDVARIO DVARO MENŲ INKUBATORIUS
  • Rugsėjo 16 d. 17 val. GELGAUDIŠKIO DVARAS

 

img-2Vėlų vakarą, užgesus rampų šviesoms, susitinka vienišos artistų sielos.

Jos tokios skirtingos, kaip keturi metų laikai…

Kiekviena su savo istorija ir išpažintimi…

 

Dalyvauja:

Dainininkės: Akvilė Garbenčiūtė, Kristina Siurbytė, Viktorija Streiča, Ieva Vaznelytė

Šokėjai: Dainius Bervingis, Gintaras Visockis

 

Instrumentinė grupė:

Darius Krapikas (smuikas)

AnolitaTumosaitė (smuikas)

Rūta Balniūtė (altas)

Tomas Šatas (violončelė)

Martynas Tamulis (kontrabosas)

Mindaugas Bivainis (saksofonas)

Tomas Šileika (mušamieji)

Jonas Janulevičius (klavišiniai)

 

Spektaklio muzikinis vadovas – Jonas Janulevičius

 

Renginiai NEMOKAMI!


Kalbėdami apie festivalio programas, pašnekovai išskyrė antrąją programą, kurią pagal žanrą tiktų vadinti muzikiniu spektakliu. Programos idėja gimė dainininkei Kristinai Siurbytei, ją realizuoti padėjo scenos kolegė Viktorija Streiča, merginos pateikė šią programą aiškiai turinį apibrėžiančiu pavadinimu „Nutylėtos išpažintys“. Spektaklyje dainuos ir Akvilė Garbenčiūtė, Ieva Vaznelytė. Muzikinei programos daliai vadovauja dirigentas Jonas Janulevičius, subūręs jos atlikimui instrumentalistų grupę.

Kaip pasakojo viena idėjos ir spektaklio autorių Kristina Siurbytė: „šviesos, grimas, puošnūs rūbai, amžina šventė – tai matomoji artistų gyvenimo pusė. Kas atsitinka, kai šventė baigiasi?… Lieka vienišas žmogus, ką tik scenoje aukojęs savo tikrus jausmus, ir nuoga siela su nutylėtomis išpažintimis. Kiek neišpasakotų istorijų dar savyje nešioja ši siela? Vėlų vakarą, užgesus rampų šviesoms, šios sielos susitinka. Jos skirtingos, kaip keturi metų laikai, kiekviena su savo istorija ir savo išpažintimi.“

Pasakodama apie tai, kaip kilo idėja kurti tokį mini spektaklį – koncertą, Kristina Siurbytė sakė, jog, matyt, atėjo laikas, kai norisi išsakyti dar neišsakytus žodžius, išlieti neatskleistus jausmus, išdainuoti neišdainuotas dainas, pažvelgti dar nežvelgtu žvilgsniu. „Norėjosi, kartu su kolegėmis ir draugėmis parodyti kuo daugiau moters sielos spalvų, atspalvių.

Pavadinimas „Nutylėtos išpažintys“ slepia sudėtingą moters prigimtį ir jos norą išpažinti savo jausmus, o kadangi visos keturios esame moterys, tai mus vienija. Bet lygiai taip pat esame skirtingos, todėl, manau, žiūrovui bus įdomu panirti į Moters giliausias sielos gelmes ir bent iš dalies prisiliesti prie šio sudėtingo, bet kartu ir tobuliausio sutvėrimo“.

Viktorija Streiča, kalbėdama apie šį unikalų projektą atkreipė dėmesį, jog gyvename laiku, kai labiausiai vertinama jaunystė – tiek blizgiuose žurnalų viršeliuose, tiek televizoriaus ekranuose, tiek teatre… „Apie brandą, moteriškumo išmintį, patirtį, nusivylimą nėra sukurta daug kūrinių. „Prakeikti dramaturgai” – Viktorija Streiča citavo Somerseto Moemo Džuliją Lambert. „Taigi, spjovėme į juos ir sukūrėme teatralizuotą koncertą, pasakojantį apie brandžias artistes, dar neišdainavusias ir neišpasakojusias visų istorijų, kurias pajėgtų suvaidinti ir išgyventi – sakė V. Streiča. Pritardama kolegei, Kristina Siurbytė antrino, jog šalia minčių bei jausmų prisikaupė ir galybė puikios, neįdainuotos muzikos, kuria norėjosi pasidalinti su žiūrovais.

Muzika rinkta pagal tai, ką metų metus svajojome sudainuoti. „Kiekviena turime ypatingai mėgstamų dainų, o duetų ir ansamblių ieškojome bendrai – tad į spektaklį „sugulė“ populiarios melodijos, kurias aranžavo maestro Jonas Janulevičius“. „Esame keturios geriausios draugės ir partnerės scenoje. Suprantame viena kitą iš pusės žodžio, tad kurti drauge – neapsakomas malonumas, – kūrybine virtuve dalijosi Viktorija Streiča. Bet, kad keturių moterų kompanija „nepakiltų“ į orą, mes pasikvietėm du “įžemintojus”, kurie kūrė ne tik choreografiją, bet ir patys vaidina spektaklyje.

Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis – mūsų rimtieji pagalbininkai, jie padėjo dar labiau atsiskleisti įvairiausioms moteriškoms savybėms ir žavi savo vyriškumu, humoru, bei elegancija.“